• -15%
Lukturis ar zīmi "Ūsiņš"
Lukturis ar zīmi "Ūsiņš"

Lukturis ar zīmi "Ūsiņš"

8,42 € 9,90 € -15%
AR PVN
Time left

 

Ūsiņš – zirgu un bišu gādnieks, kurš simbolizē pavasara sākšanos. Ūsiņa zīme palīdz dārzkopībā un lauksaimniecībā. Pazīstama arī kā dzīvības un veselības zīme. Šo zīmi jau senatnē latvieši likuši bērnu šūpulīšos vai gultiņās, lai tā sargātu viņu naktsmieru. Cimdus ar Ūsiņa zīmi deva ceļotājiem, lai tie nestu veiksmi ceļā. 

Vaska lukturis ir brīnišķīgs gan dienas gaismā, gan krēslā. Gaismā tas ir dizaina priekšmets, bet krēslā aizdegts lukturis dod ļoti maigu gaismu un smaržu. Atšķirībā no sveces, vaska luktura izstarotā gaisma ir daudz maigāka, jo nav redzama pati liesma. Liesmai izgaismojoties luktura vaska sieniņās, spīd viss vaska lukturis un spilgtāka gaisma pa luktura griezumiem ataino tos uz tuvākās sienas.

 

Bišu vaska lukturis piepildīs telpu ar gaismu un tīkamu, dabīgu aromātu. Vaska smarža būs jūtama pat tad, ja lietosiet lukturī cita materiāla tējas sveces. Lukturis smaržos daudz spēcīgāk brīdī, kad tajā degs svece. Lai iegūtu pilnīgi dabīgu smaržu, iesakām lietot Emīlijas bišu vaska tējas sveces.

 

Emīlijas Bišu Vaska lukturis patiešām ir izgatavots no tīra bišu vaska. No pirmajiem mēģinājumiem līdz gatavam produktam pagāja trīs gadi, kamēr iemācījāmies izgatavot vaska lukturi ar griezumiem, kādu Jūs to redzat šodien.

 

Bišu vaskam ir īpatnība, ka līdzīgi kā šokolāde, ilgstoši stāvot vēsumā tas “nosarmo”. To noteikti nevajag jaukt ar pelējumu, jo bišu vasks ir aniseptisks – bites taču tajā visu ziemu glabā savas barības rezerves ! Vaska “sarma” pazūd, kad vasks atkal sasilst līdz ~30⁰C. Bišu vaska lukturī var iededzināt sveci un tas sasilstot atkal kļūs dzidrs.

 

Ilgstoši (nedēļām un mēnešiem) stāvot saulainā vietā, bišu vasks balo. Ja vēlaties, lai Jūsu bišu vaska lukturis ilgāk saglabātos dzeltens, tad sākoties saulainam laikam varat to atkal ievietot kārbā un nolikt tumšā vietā, lai to aizdegtu, kad Jūs atkal to vēlēsieties.

 • Kastītē

  1 gab. vaska lukturis ar korķa pamatnīti svecei un 1 gab. tējas svece 18 x 40 mm
 • Luktura izmērs

  135 mm (+/-5 mm) diametrā
 • Kastītes izmērs
  140 x 140 x 140 mm
  Degšanas laiks  
  ~3 stundas
Product added to wishlist
Product added to compare.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu interneta veikala lietošanas pieredzi. 

Vairāk lasi Sīkdatņu politika